Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz Ksawery Knotz

Ksawery Knotz

Seks jest boski, czyli erotyka katolika

Seks jest boski, czyli erotyka katolika

Seks jest boski, czyli erotyka katolika


autor: O. Ksawery Knotz, Krystyna Strączek
stron: 248
oprawa: miękka
ISBN: 9788324014170
format: 14,5 x 20,5
cena: 35,00 zł

O książce Seks jest boski, czyli erotyka katolika

Rozmawiajcie o seksie! – taką zachętę rzadko można usłyszeć od osoby duchownej. Tymczasem ojciec Ksawery Knotz nie tylko nie boi się zachęcać małżeństw do rozmowy na ten temat, ale i przekonuje, aby seks uprawiać i czerpać z niego przyjemność i poczucie więzi. Nie może być inaczej, skoro są teologowie, którzy twierdzą, że orgazm to przedsionek nieba. Nieprawdą jest też, że katolik może to robić wyłącznie „pod kołderką i po ciemku”.

Czy antykoncepcja może być  dobra? Czy we współczesnym świecie coś nas jeszcze może przekonać do katolickiej wizji miłości i seksu? I skąd ksiądz zna się tak dobrze na seksie? Ojciec Knotz odpowiada w tej książce na te i wiele innych intrygujących pytań.

Zdradza też, co go zainspirowało, aby zająć się tym trudnym i często kontrowersyjnym tematem.

Seks jest boski! - przekonuje ojciec Ksawery Knotz, wydając kolejną publikację biorącą pod lupę „te sprawy". Ktoś zapyta, co zakonnik może tak naprawdę wiedzieć o życiu seksualnym, skąd czerpie pomysły na to, jak ożywiać życie łóżkowe i przez całe małżeństwo z dnia na dzień mocniej podobać się współmałżonkowi? Ano, z życia i z... Pisma Świętego.

Tak, tak, nie ma się co dziwić ani pukać w czoło. To własne w tej księdze znajdziemy najwięcej wskazówek na temat naszego życia seksualnego. Już tak to sobie Pan Bóg przemyślał, że bez drogowskazów katolików nie zostawił. Także w tej sferze. Podtytuł tej publikacji, to „erotyka katolika".

Jak przekonuje Knotz, seks jest boski nie tylko ze względu na uczucia jemu towarzyszące, ale przede wszystkim ze względu na swoją boską proweniencję. Książka ta, to wywiad-rzeka, przeprowadzany przez Krystynę Strączek i mający na celu ukazanie właściwego spojrzenia na ludzką seksualność i odpowiedź na najbardziej drażliwe i wstydliwe pytania: o to, kiedy można, jak można, co ma Kościół do aborcji i antykoncepcji, jak się sprawy mają z naturalnym planowaniem rodziny, co robić, gdy się w łóżku nie układa, gdzie szukać pomocy, co robić z oziębłością i właściwie, jaki to wszystko ma związek z Bogiem. Przecież w naszej pruderyjnej świadomości utwierdziło się już przekonanie o tym, że wszystko co dotyczy ciała, dalekie jest od spraw boskich. Knotz skutecznie sprowadza nasze myślenie na właściwe tory, posiłkując się nie tylko Biblią, lecz również nauczaniem Jana Pawła II i jego teologią ciała.

Knotz nie jest jednak przykładem duszpasterza, który stoi z rózgą i biczuje za każdą złą odpowiedź, za każde głupkowate pytanie. Naukę Kościoła potrafi dostosować do realiów, nie zatrzymał się na etapie wczesnochrześcijańskim, kiedy to gros problemów nie istniało, a gros było zupełnie innych. Nie potępia osób stosujących antykoncepcję, szuka jedynie przyczyn i drogi wyjścia. Nie na siłę! Ukazując jedynie piękno pełnego współżycia bez lęku i strachu, z otwartością na nowe życie.

Strączek nie unika również pytań o cudzołóstwo, seks przedmałżeński, przyczyny rozwodów i wiele, wiele innych nurtujących zagadnień, które wciąż nie zostały przegadane do końca i które wciąż są ogniwem zapalnym wielu kłótni, a na które Knotz stara się z największą gorliwością odpowiedzieć. Czytając tę książkę wyczuwa się jego wieloletnie doświadczenie w rozmowach z małżeństwami, młodymi parami, ludźmi zmagającymi się ze swoją seksualnością oraz ogromne ciepło płynące z tego duchownego. Wprost czuje się, że on chce jedynie pomóc uporządkować pewne sfery życia, a nie szerzyć jedyne prawdziwe i poprawne poglądy, terrorem „namawiać" do życia w czystości i na siłę kogoś nawracać.

Knotz szanuje cudze poglądy, ale niestrudzenie głosi własne, mając nadzieję na jak największy zasięg swojego nauczania. Dlaczego bierzmuje się nastolatków? Bo jeszcze mamy nad nimi władzę. Gdy dzieci skończą liceum, rozpraszają się po świecie. Każdy musiałby sam prosić o bierzmowanie, dokonując świadomego wyboru chrześcijaństwa. Pewnie zdecydowałoby się niewielu. I czy tak nie byłoby lepiej? Kapucyn stawia sprawę jasno i, co najważniejsze, uczciwie. Nie posiłkuje się fałszywymi statystykami, nie zniekształca rzeczywistości. Mówi, co widzi i jest w tym niezwykle ujmujący i przekonujący.

Książka ta stanie się nieocenioną pomocą dla młodych (i nieco starszych) ludzi borykających się z problemami w sferze seksu, rozwieje wiele wątpliwości, uporządkuje pewne sprawy i treściwie acz nieprzegadanie, rozwiąże wiele z naszych problemów. Świetna lektura.

Recenzent: Anna Szczurek

A może zainteresują Cię także te książki lub płyty?

Prawo Murphy'ego mówi, że sprawy pozostawione samym sobie mają tendencję, aby zamieniać się ze złych na jeszcze gorsze.

Dlatego nie zwlekaj! Zainwestuj w dobrą książkę i wykorzystaj zawartą w niej wiedzę, a pchniesz swoje życie do przodu. Przejmij ster i kieruj swoje życie w dobrą stronę!

Seks jest boski, czyli erotyka katolika

Ksawery Knotz
Ksawery Knotz

Książki

Na skróty

Inni dobrzy autorzy w Strefie Izajasza

Projekt i wykonanie brodex.pl